Teravail Oremageddon

Ironton, MN



Place
Bib
Name
Time
Pace
Age
Gender
Gender Place
 

50 Mile Overall Females

 
1st
 542
Sonia POND
04:06:13
 4:55/mile
 28
 F
 1
 
 
2nd
 568
RONNIE LAJOIE
04:15:51
 5:07/mile
 38
 F
 2
 
 
3rd
 508
RUTA WHEELOCK
04:30:27
 5:24/mile
 29
 F
 3
 

50 Mile Overall Males

 
1st
 614
Braeden Anderson
03:18:42
 3:58/mile
 15
 M
 1
 
 
2nd
 572
JOHN KLECKNER
03:27:51
 4:09/mile
 50
 M
 2
 
 
3rd
 553
BRUCE MARTENS
03:31:43
 4:14/mile
 39
 M
 3
 

50 Mile Male 19 and Under

 
1st
 614
Braeden Anderson
03:18:42
 3:58/mile
 15
 M
 1
 
 
2nd
 570
ROBB KORHONEN
04:36:34
 5:31/mile
 19
 M
 59
 
 
3rd
 543
SAMUEL PINKERTON
04:41:48
 5:38/mile
 16
 M
 64
 

50 Mile Female 20-29

 
1st
 542
Sonia POND
04:06:13
 4:55/mile
 28
 F
 1
 
 
2nd
 508
RUTA WHEELOCK
04:30:27
 5:24/mile
 29
 F
 3
 

50 Mile Male 20-29

 
1st
 620
Griffin Myslivecek
03:41:10
 4:25/mile
 29
 M
 9
 
 
2nd
 518
MARK SULLIVAN
03:55:05
 4:42/mile
 28
 M
 17
 
 
3rd
 594
CODY CONDON
03:58:20
 4:45/mile
 26
 M
 21
 

50 Mile Female 30-39

 
1st
 568
RONNIE LAJOIE
04:15:51
 5:07/mile
 38
 F
 2
 
 
2nd
 556
JACQUELINE MANEY
05:07:44
 6:09/mile
 33
 F
 6
 
 
3rd
 592
AMANDA DEKAN
05:11:54
 6:14/mile
 33
 F
 7
 

50 Mile Male 30-39

 
1st
 553
BRUCE MARTENS
03:31:43
 4:14/mile
 39
 M
 3
 
 
2nd
 557
MICHAEL MANEY
03:33:45
 4:16/mile
 32
 M
 4
 
 
3rd
 615
Joe Nelson
03:37:54
 4:21/mile
 32
 M
 5
 

50 Mile Male 40-49

 
1st
 547
MATTHEW NELSON
03:38:35
 4:22/mile
 42
 M
 6
 
 
2nd
 555
NOAH MARCUS
03:40:21
 4:24/mile
 43
 M
 7
 
 
3rd
 609
Kevin Ishaug
03:40:39
 4:24/mile
 47
 M
 8
 

50 Mile Female 50-59

 
1st
 529
SANDY SCHREYER
04:44:14
 5:41/mile
 51
 F
 4
 
 
2nd
 524
CONSTANCE SJOQUIST
04:58:25
 5:58/mile
 55
 F
 5
 

50 Mile Male 50-59

 
1st
 572
JOHN KLECKNER
03:27:51
 4:09/mile
 50
 M
 2
 
 
2nd
 502
KELLY ZIEGLER
03:56:20
 4:43/mile
 57
 M
 18
 
 
3rd
 519
JOHN STRUCHYNSKI
03:56:20
 4:43/mile
 51
 M
 19
 

50 Mile Male 60 and Over

 
1st
 525
GARY SJOQUIST
04:58:25
 5:58/mile
 64
 M
 73